Domácí zvíře

10. července 2018 v 12:55 |  DOMÁCÍ ZVÍŘATA

Domácí zvíře


Domácí zvíře nebo zvířecí společník je zvíře chované především pro lidskou společnost nebo ochranu, na rozdíl od zvířat určených na práci a sport, hospodářských zvířat, laboratorních zvířat, které se chovají především pro výkon, zemědělský význam nebo výzkum.
Nejpopulárnější domácí zvířata jsou proslulá pro jejich vystupování, věrnost a hravost.


Domácí zvířata obyčejně zajišťují jejich majiteli fyzické a emocionální výhody. Procházka se psem dokáže poskytnout, jak člověku, tak zvířeti cvičení, čerstvý vzduch a společenskou interakci. Domácí zvířata umí poskytnout společnost starším, kteří nemají přiměřené sociální interakce s ostatními lidmi. Je tu i lékařsky schválená třída terapie zvířat, nejvíce psy a kočky, které jsou brány na návštěvy k postiženým lidem. Zvířecí terapie využívá trénovaná zvířata a psovodiče k dosažení fyzických, společenských, poznávacích a emocionálních cílů s pacienty.

Nejpopulárnější zvířata jsou především psi a kočky, ale lidé také chovají domácí králíky, fretky; ale také hlodavce jako jsou pískomilové, krečci, činčily, krysy a morčata; ptáky jako jsou kanárci, andulky a papoušci; plazy jako jsou želvy, ještěrky a hadi; vodní zvířata jako jsou ryby a žáby; členovce jako jsou tarantule a kraby poustevníky.

Někteří učenci a organizace za práva zvířat vyvolaly znepokojení o péči o zvířata s ohledem na autonomii a objektivizace nehumánních zvířat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama